Android Auto w pojazdach marki Fiat

Do naszej oferty wprowadziliśmy usługę aktywacji funkcji Fiat Android Auto .

Co to takiego?

Wraz z technologicznym pędem, dostajemy do naszej dyspozycji coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania. Do niedawna, funkcje wynikające z połączenia naszego telefonu z samochodem ograniczały się głównie do rozmów oraz odtwarzania muzyki. Pomimo tego,że są one bardzo przydatne stanowią jedynie wierzchołek technologicznej góry lodowej.
Rozwinięciem tej idei jest Fiat Android Auto – rozwiązanie stworzone przez producenta popularnych telefonów, dedykowane dla kierowców. Dzięki niemu, możemy korzystać z wybranych aplikacji Android bezpośrednio z poziomu systemu multimedialnego w naszym aucie

Kto może skorzystać z Fiat Android Auto?

Praktycznie każdy, kto posiada telefon z systemem Android 6.0 lub nowszy. Tak! Nawet na 10-letnim telefonie będziesz mógł skorzystać z tego rozwiązania. Pewnym uproszczeniem będzie stwierdzenie: Posiadasz telefon z Androidem? To rozwiązanie jest dla ciebie!

Model auta nie ma większego znaczenia gdyż systemy multimedialne, które wspierają tę funkcję można było wybrać w każdym modelu z oferty Fiata produkowanych od 2016 roku. Nie każdy jednak decydował się na wybór odpowiedniego sprzętu lub uruchomienie tej dodatkowej funkcji podczas zakupu pojazdu. Nasza usługa aktywacji kierowana jest do posiadaczy systemu nawigacyjnego Uconnect 7”, u których funkcja Android Auto jest obsługiwana jednak wymaga aktywacji.

Jakie korzyści daje Android Auto?

Alternatywne mapyandroid auto
Jedną z popularniejszych funkcji jest możliwość uruchomienia innych map bezpośrednio na ekranie naszego systemu multimedialnego w samochodzie. Jest to bardzo dobra alternatywa dla fabrycznej nawigacji Fiata. Nie musimy już montować dodatkowego uchwytu na telefon żeby widzieć mapę na jego ekranie. Wszystko wyświetli się na naszej wbudowanej, fabrycznej nawigacji.

Google Mapsgoogle maps
Bardzo popularne rozwiązanie nawigacyjne, które w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność dość szybkimi aktualizacjom stanów dróg oraz wbudowanej funkcji przewidywania korków na trasie.

Automapaauto mapa
Ukochana przez równie wielu jak znienawidzona jednak nie da się ukryć, że ten polski produkt pomaga nam w podróżowaniu od blisko dwudziestu lat. Od samego początku, twórcy Automapy kładli duży nacisk na aktualność naszych rodzimych dróg.

Yanosikyanosik
Teoretycznie jest to również nawigacja jednak jej użytkownicy przeważnie decydują się na to oprogramowanie z innego powodu. Yanosik to przede wszystkim system wymiany informacji drogowych między kierowcami. Informuje m.in. o zagrożeniach, wypadkach, fotoradarach i kontrolach policji.

Nawigacja to nie wszystko

Fiat Android Auto pozwala również na uruchamianie na ekranie w samochodzie aplikacji muzycznych. Jeżeli posiadamy jedną z popularnych usług muzycznych, całą nasza bibliotekę będziemy mogli przeglądać z poziomu ekranu w samochodzie.
Do wyboru dostępne są m.in. usługi Youtube Music, Amazon music, Spotify, Audible.
youtube musicamazon musicspotifyaudible

 

Tradycyjne funkcje

Oczywiście w dalszym ciągu do naszej dyspozycji wciąż pozostaje podstawowa funkcja rozmów jednak została ona nieco rozszerzona. Na naszym ekranie w samochodzie dostępna jest funkcja Telefon wraz z dostępem do naszej książki telefonicznej. Nowością jest obsługa wiadomości zarówno z aplikacji sms jak i dodatkowych komunikatorów jak WhatsApp, Telegram czy Messenger.

android autoandroid autoandroid autoandroid auto android auto