Nawigacja Mercedes-Benz NTG6 MBUX

NTG6

Urządzenie zastosowane pierwszy raz w A-klasie W177 w roku 2018. Następnie instalowane we wszystkich modelach. Występuje w kilku wersjach sprzętowych:

  • Entry kody SA 546 lub 547. Podstawowe funkcjonalności
  • MID kod SA 548. Możliwość uruchomienia nawigacji na dysku twardym
  • HIGH kod SA 549 lub 550. Możliwość uruchomienia nawigacji na dysku twardym, obsługuje dodatkowe kamery do rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality display), obsługuje kamery do rejestrowania jazdy, można oglądać filmy video, obsługuje AMG Track Pace.

Samo posiadanie urządzenia nie jest równoznaczne z tym, że możemy korzystać z jego pełnej funkcjonalności. Niektóre funkcjonalności należy wykupić w portalu mercedes.me (nawigacja na dysku twardym, AndroidAuto i CarPlay, LiveTraffic). W samochodach z rynku amerykańskiego można włączyć wszystkie funkcjonalności podczas wymiany urządzenia na nowe.

Do NTG6 MBUX proponujemy:

– najnowsze mapy całej Europy
– naprawy: nie uruchamia się, czarny ekran, nie wczytuje nawigacji, brak zasięgu FM, brak dźwięku, wymiana dysku twardego
– konwersja z USA na Europę: polski język, fale (częstotliwości) FM na Europę, mapa Europy
– uruchomienie CarPlay i AndroidAuto
– wyłączenie funkcji Start/Stop (po odpowiednim zaprogramowaniu samochód pamięta ostatni stan czy funkcja była włączona czy wyłączona. W standardzie START/STOP zawsze jest włączony po ponownym włączeniu zapłonu)
– włączenie AMG menu w zegarach: pojawia się między innymi informacja o temperaturze płynu chłodniczego, temperaturze oleju silnika, w autach terenowych temperatura oleju w skrzyni biegów, ilość pozostałego paliwa w litrach, logo AMG przy starcie itp.
– odczyt PIN AntiTheft